Logo Logo Menu
Zamknij

Wybory 2011: Nie mamy na kogo głosować, ok, ale może jednak coś zróbmy?

9 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów, którzy przez najbliższe cztery lata będą dla nas pracować. Jako wyborcy decydujemy o ich zatrudnieniu, dlatego mamy prawo wymagać od kandydatów i potraktować kampanię jak proces rekrutacyjny. Obywatele skarżą się na brak informacji o kandydatach. Rozwiązaniem jest skłonienie przyszłych parlamentarzystów do prezentowania informacji o sobie oraz do odpowiedzi na trudne i ważne pytania.

20 organizacji pozarządowych, działających w różnych obszarach przygotowało kwestionariusz doświadczenia i poglądów dla kandydatów. To jest nasz głos w kampanii. Chcemy i jesteśmy stroną w debacie publicznej. Domagamy się informacji, kto i w jaki sposób chce reprezentować nasze interesy w Parlamencie.

Wypełnione kwestionariusze publikujemy w obywatelskim serwisie MamPrawoWiedziec.pl. Dzięki odpowiedziom na pytania wyborcy mogą poznać kompetencje, zainteresowania i światopogląd kandydatów.

Zależy nam na dotarciu do jak najszerszej grupy kandydatów. Namawiamy Was, nie siedźcie bezczynnie – włączajcie się w działania na rzecz obywatelskich wyborów. Mamy dla Was prośbę i propozycję – pomóżcie nam promować ideę świadomego głosowania, zarówno wśród wyborców, jak i kandydatów. Poniżej propozycja działań. Wiemy,  że jesteście zajęci, dlatego instrukcje są proste i nieczasochłonne.

Dziękujemy Wam bardzo, bardzo za pomoc!

WYBIERASZ? DZIAŁAJ!                        

1. Obejrzyj SPOT na MamPrawoWiedziec.pl.

2. Namawiaj kandydatów do zaprezentowania swoich poglądów.

Adresy e-mail do komitetów znajdziesz w zakładce komitety.

Możesz posłużyć się poniższym tekstem.

Szanowni Państwo,

rozważam głosowanie na kandydatów z Państwa listy w nadchodzących wyborach parlamentarnych, jednak chcę poznać poglądy poszczególnych osób i wybrać kandydata, którego poprę.

Apeluję by kandydaci z Państwa komitetu udzielili merytorycznych odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu przygotowanym przez serwis MamPrawoWiedziec.pl. Uważam, że jest to dobre narzędzie, ułatwiające świadomy udział w wyborach i zamierzam oddać swój głos wyłącznie na kandydata, który poświęcił swój czas na zaprezentowanie swoich poglądów w serwisie.

Aby wziąć udział  w projekcie należy kliknąć w link przesłany do kandydatki/kandydata mailem z adresu anna.huras@art61.pl  i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Kandydaci, którzy nie dostali zaproszenia nadal mogą zgłaszać się sami:

www.MamPrawoWiedziec.pl   Kandydujesz?  Zgłoś się!

Mam nadzieję, że kandydatom z Państwa komitetu zależy na głosach świadomych wyborców.

Wyborca [imię i nazwisko]

3. Zamieść nasz spot, baner lub po prostu link na stronie. 

W zamian zrobimy to samo.  

Spot do pobrania.  Baner do pobrania. Link: www.MamPrawoWiedziec.pl

4. Twórz falę.

Napisz o projekcie, wyślij e-maile do swoich znajomych. Po prostu prześlij dalej tę wiadomość.

5. Korzystaj z kwestionariusza.

Czytaj, co piszą kandydaci, a potem sprawdzaj czy wywiązują się z obietnic. Wyniki dostępne na MamPrawoWiedziec.pl.

6. Korzystaj z naszych materiałów.

Przygotowaliśmy 10 filmików edukacyjnych o wyborach. W rolach głównych – mrówki. Zobacz.

7. Polub nas na facebooku

http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-61

KONTAKT

Koordynatorka projektu: Anna Huras

T: +48 790 291 827

E-mail: anna.huras@art61.pl

Autorzy pytań do kandydatów:

Fundacja im. Stefana Batorego, Program Przeciw Korupcji; Generalne Biuro Wyborcze, Instytut nauk politycznych; Instytut Badań Edukacyjnych; Fundacja Inna Przestrzeń; Helsińska Fundacja Praw Człowieka; Grupa Zagranica; Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć; Stowarzyszenie Zielone Mazowsze; Ptaki Polskie; Instytut Sobieskiego; Stowarzyszenie Szkoła Liderów; Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”; Centrum Architektury; Inicjatywa Wolna Białoruś; Młodzi Głosują; Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych; Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych; NGO.pl; Obywatelska Koalicja „Tytoń albo zdrowie”; Stowarzyszenie 61

 

 

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.