Złóż skargę na bezczynność

Możesz złożyć skargę na bezczynność urzędu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w następujących sytuacjach:
- urząd stwierdził, że wniosek nie dotyczy informacji publicznej
Pobierz wzór skargi - brak odpowiedzi na wniosek
Pobierz wzór skargi - niepełna odpowiedź
Pobierz wzór skargi - wymijająca odpowiedź
Pobierz wzór skargi - urząd stwierdził, że informacja podlega ograniczeniu ze względu na tajemnicę przedsiębiorcy (statystyczną, skarbową, ochronę prywatności, inne), ale nie wydał decyzji odmownej
(nie zawsze uznanie, czy odpowiedź urzędu jest decyzją czy nie, jest proste. Zapoznaj się z naszym artykułem, a w razie dalszych wątpliwości skonsultuj się z nami)
Pobierz wzór skargi - urząd stwierdził, że wniosek dotyczy informacji publicznej przetworzonej, ale nie wydał ostatecznie decyzji odmownej udostępnienia informacji publicznej
(nie zawsze uznanie, czy odpowiedź urzędu jest decyzją czy nie, jest proste. Zapoznaj się z naszym artykułem, a w razie dalszych wątpliwości skonsultuj się z nami).
Pobierz wzór skargi - urząd stwierdził, że nie ma możliwości realizacji wniosku w żądanej formie, ale nie wskazał, dlaczego ani nie zaproponował innej formy udostępnienia.
Pobierz wzór skargi - urząd uzależnił przekazanie informacji od wcześniejszego wniesienia wyznaczonej opłaty (w tej sytuacji trzeba też jednocześnie zaskarżyć akt, w którym wyznaczono opłatę, nawet gdyby była to zwykła wiadomość email)
Pobierz wzór skargi
Koszt takiej skargi to 100 zł.
Jeśli organ nie przekazał skargi do sądu (ma na to 15 dni od dnia otrzymania skargi), możesz złożyć bezpośrednio do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wniosek o wymierzenie grzywny organowi (wzór wniosku)
Czy Sąd uznał skargę?