Logo Logo Menu
Zamknij

Konferencja uzgodnieniowa w MSWiA – live blogging na stronie http://minakowski.pl/ oraz inne informacje

Zapraszamy do przeczytania kolejnej relacji z konferencji uzgodnieniowej przeprowadzonej przez MSWiA w dniu 1 października 2010 r., która opublikowana jest na stronie http://minakowski.pl/.

Ciekawym elementem stanowiska doradców MSWiA odnośnie wprowadzenia opłat za ponowne wykorzystanie informacji publicznej jak wynika z relacji jest wskazanie, że sędziowie sądów administracyjnych „nauczą się zasad rachunkowości i będą rozstrzygać, czy cena nie jest wygórowana.”. Pamiętać nalezy, iż w przypadku dostępu do informacji publicznej zagadnienie opłat dostarcza wielu problemów (Wyrok sądu apelacyjnego w Katowicach – informacja publiczna jest „bezpłatna”, Opłaty za udostępnienie informacji publicznej), dlatego też nietrudno wyobrazić sobie, że w przypadku ponownego wykorzystania informacji publicznej opłaty mogą stać się utrudnieniem w swobodnym wykorzystaniu informacji publicznej.

W relacji pojawia się informacja, iż nasza nieobecność na konferencji uzgodnieniowej wpłynęła na odrzucenie naszych uwag do przedstawionego projektu założeń. Szkoda, że tak się stało, jednak mobilizuje nas to do intensywniejszej pracy. W związku z tym, że nie było nas na spotkaniu w MSWiA wysłaliśmy w dniu 6 październiak 2010 r. wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

Sent: Wednesday, October 06, 2010 1:57 PM
To: publiczna informacja
Subject: Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Wnoszę o udostępnienie dokumentów powstałych podczas konferencji uzgodnieniowej, która odbyła się w dniu 1 października 2010 r.  odnośnie nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Ponadto wnoszę o udostępnienie informacji jakie decyzje zapadły podczas tej konferencji.

W odpowiedz na wniosek otrzymaliśmy następują odpowiedź:

W odpowiedzi na wniosek o udostępnienie dokumentów powstałych podczas konferencji uzgodnieniowej poświęconej założeniom do projektu ustawy o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz niektórych innych ustaw, która miała miejsce w dniu 1 października br., przesyłam w załączeniu listę obecności uczestników konferencji uzgodnieniowej oraz tabelę uwag wraz z przyjętym stanowiskiem. Uprzejmie informuję, iż na chwilę obecną są to jedyne powstałe dokumenty. Jednocześnie w Departamencie Informatyzacji MSWiA trwają prace nad zmianą ww. projektu założeń zgodnie z przedstawionym w tabeli stanowiskiem. Zmieniony projekt prześlemy Panu niezwłocznie po zakończeniu prac.

Pozdrawiam,
Maciej Groń

Pobierz: załącznik do odpowiedzi.

Czekamy zatem na nowy projekt założeń. Już wkrótce udostępnimy relację wideo z konferencji Bo wiedza to władza, na ktorej również wystąpował przedstawiciel MSWiA oraz eksperci MSWiA.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.