Logo Logo Menu
Zamknij

Nowa sojuszniczka jawności!

Od listopada 2014 roku zajmujemy się jawnością wspólnie z Fundacją im. Heinricha Bölla. Nasze partnerstwo dopiero się rozpoczęło, a już mamy zamiar wprowadzić nowe rozwiązania.

Jeszcze w tym roku rozpoczęliśmy prace nad zmianą strony www.informacjapubliczna.org.pl. Jaki czas temu pytaliśmy Was o inspiracje do nowego logo oraz o to, jak korzystacie ze strony.

Teraz pracujemy nad architekturą informacji. Nowa strona powinna odzwierciedlać nowe czasy. Nie musi już zawierać tylu elementów promujących dostęp do informacji. Kiedyś cieszyła nas każda wzmianka w prasie, a raz do roku – w okolicach 28 września – jak najszerzej staraliśmy się promować prawo do informacji. Teraz nasza praca promująca trwa non-stop, a media często piszą o tym ważnym prawie. To cieszy.

Pojawiły się jednak nowe wyzwania – potrzeba uporządkowania systemu poradnictwa w zakresie dostępu do informacji, pogłębianie wspólnej wiedzy na temat prawa do informacji jako prawa człowieka, konieczność zbierania i analizowania danych o dostępie do informacji. Strona winna stać się zapleczem merytorycznym w niegasnącej kampanii na rzecz jawności. Do zmiany kultury politycznej trzeba bowiem dążyć konsekwentnie.

Prace nad stroną rozpoczęliśmy dzięki partnerowi – Fundacji im. Heinricha Bölla, która pierwsza nam zaufała i zainwestowała swoje pieniądze. Niedługo poprosimy o wsparcie także Was. A z kolei w przyszłym roku będziemy wspólnie z Fundacja szkolić lokalne rzeczniczki i rzeczników jawności. 

Dzięki współpracy z Fundacją zmieniamy się i mamy nadzieję być jeszcze bardziej skuteczni!

Informacja o współpracy jest także dostępna na stronie Fundacji.

Napis z nazwą Fundacji

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.