Logo Logo Menu
Zamknij

Posłowie wygrali z wyborcami, gratulacje ;)

Niby nic takiego, ale pozostał niesmak. Jakoś taka zabawa w kotka i myszkę nie przystoi Sejmowi. Co wyobraża sobie o nas Przewodniczący Komisji – Poseł Marek Biernacki (PO), skąd ten upór w niedopuszczaniu choćby spojrzenia ze strony obywateli? Przecież to tylko szkodzi wizerunkowi Sejmu – i tak nienajlepszemu – ponad 60% Polaków wystawiało w maju 2011 negatywną opinię tej instytucji. Trudno oprzeć sie wrażeniu, że wielu polityków po prostu boi się obywatela. Zwłaszcza kompetentnego i znającego swoje prawa. 

No ale to tylko jeden z etapów tej rozgrywki władza-obywatel, racja jest i tak po naszej stronie :). 

Dla przypomnienia, jak wygląda podejmowanie decyzji w Sejmie, można obejrzeć, jak liczono głosy w sprawie odrzucenia projektu w całości i w sprawie wysłuchania publicznego – 27.07.2011.

A jeśli chodzi o to, co wydarzyło się na Komisji, to zgodnie z oczekiwaniami przyjęto pracę podkomisji – czyli artykuł 5a na razie nie wrócił. Zostało jednak wiele przepisów, które z dużym prawdopodobieńtwem ograniczą dostęp do informacji lub co najmniej poważnie go utrudnią. Ale rządowi zależy na tej nowelizacji, więc posłowie koalicji też są głusi na argumenty.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.