Logo Logo Menu
Zamknij

Radni walczą o publikowanie w BIP protokołów z sesji rady gminy

W artykule Protokołów nie ma w BIP opisane zostały działania radnych na rzecz publikacji protokołów w BIP. Jakby były publikowane protokoły z sesji rady i posiedzeń komisji można byłoby zapoznać się z argumentami przeciwników publikacji protokołów. Wydaje się jednak, że sama ustawa o dostępie do informacji publicznej wystarczy do publikowania w BIP protkołów. Poza tym zachęcamy do wykorzystania art. 14 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej i zażądanie udostępnienie poprzez BIP. Ciekawe czy wykazane zostałoby, że nie ma warunków techniczych do udostępnienia protokołów w BIP.

Natomiast w innym artykule Burmistrz Koniecpola łamie konstytucję, lekceważąc BIP? Zaprezentowane zostało podejście burmistrza do obowiązku prowadzenia BIPu, które doprowadziło do zablokowania strony w związku z nieopłaceniem faktury przez gminę.

Miejmy nadzieję, że są to skrajne przypadki, których będzie coraz mniej, również w związku z uruchomieniem w przyszłości Scentralizowanego Systemy Dostępu do Informacji Publicznej oraz ewentualnego promowania standardu dla Przejrzystej strony BIP.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.