Logo Logo Menu
Zamknij

Sąd wymierzył 12.000 zł grzywny PZPN za brak przekazania skargi do sądu

Informowaliśmy w artykule Jawny budżet PZPN?,  że w związku z brakiem odpowiedzi na nasz wniosek o udostępnienie informacji publicznej odnośnie budżetu PZPN złożyliśmy skargę na bezczynność.

PZPN nie przekazał skargi i po ponad 2 miesiącach złożyliśmy wniosek o ukaranie grzywną.

Pobierz wniosek o ukaranie grzywną.

W odpowiedzi na to PZPN poinformował nas, że nie jest podmiotem zobowiązanym do udostępnienia informacji publicznej, ponieważ ani nie wykonuje zadań publicznych, ani (tu cytat) tez nie gospodaruje mieniem komunalnym lub mieniem Skarbu Państwa. PZPN nie jest związkiem sportowym dotowanym z budżetu państwa i utrzymuje swoją działalność – w tym prowadzenie ponad 20 reprezentacji Polski w piłce nożnej w różnych kategoriach wiekowych – z wypracowanych środków finansowych.

 

Pobierz: odpowiedź na skargę

W odpowiedzi na to złożyliśmy wyszukane w internecie dokumenty potwierdzające, że PZPN dostaje dotacje np. od Ministra Sportu i Turystyki.

Pobierz: pismo z dnia 30 maja 2012 r.

Na to wszystko Wojewódzki Sąd Administracyjny wymierzył grzywnę w wysokości 12.000,00 zł za brak przekazania skargi do sądu w terminie.  Podkreślając, że do dnia wydania tego postanowienia PZPN nie przekazał skargi do Sądu. Ponadto Sąd wskazując na budżet PZPN zauważył, iż ten otrzymał w 2009 r. – 2.380.000, a w 2010 r. – 7.300.000 od Ministra Sportu i Turystyki. Sąd zauważył, jak nasze Stowarzyszenie, że mimo oświadczenia w odpowiedzi na skargę, PZPN posiada środki publiczne.

Pobierz treść postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18 czerwca 2012 r.

Mamy nadzieję, że teraz PZPN zamiast odwoływać się po prostu przekaże skargę do WSA.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.