Logo Logo Menu
Zamknij

Tajna umowa na scentralizowany dostęp do informacji publicznej?

Pierwszy wniosek udostępnienie umowy został złożony do MSWiA w dniu 5 stycznia 2011 r. W odpowiedzi poinformowano nas, że MSWiA nie dysponuje kopią umowy, która jest w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA (treść odpowiedzi MSWiA). Po otrzymanej odpowiedzi 10 stycznia 2011 r. złożony został kolejny wniosek już bezpośrednio do CPI MSWiA (wniosek). Centrum Projektów Informatycznych nie odpowiedziało na wniosek, dlatego też dla ujawnienia umowy na dostęp do informacji publicznej trzeba było wnieść skargę do sądu administracyjnego. (skarga).

Natomiast odnośnie innego wniosku o tą samą umowę MSWiA nic nie zrobiło, zmuszając wnioskującą osobę do złożenia skargi na bezczynność.

Pobierz: wniosek
Pobierz: skargę

Początek powstawania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej nie napawa optymizmem. Jeżeli Scentralizowany System Dostępu do Informacji Publicznej będzie funkcjonował jak próby uzyskania umowy na wykonanie tego systemu to raczej nie będzie przełomu w szybkim i łatwym dostępie do informacji publicznej.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.