Logo Logo Menu
Zamknij

Czy Senatorowie zajrzą do druzgocącej opinii na temat nowelizacji? Pojawiła się bardzo późno!

Pierowtnie podaliśmy, iż:

13 września 2011 roku o 10.00 rozpoczyna się posiedzenie Senatu m. in. w sprawie nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. Na sam koniec procesu legislacyjnego zamówiono w końcu drugą ekspertyzę w Parlamencie (przypominamy, że to projekt rządowy). Na 19 stronach autor ekspertyzy szczegółowo analizuje ograniczenia prawa do informacji, które wprowadzają nowe przepisy. Kwintesencją opinii jest zdanie:

Niestety, prawdopodobnie brak zrozumienia, czym jest i czym być powinno „ponowne wykorzystywanie” informacji sektora publicznego oraz wadliwa redakcja przepisów spowodowały, iż przyjęta właśnie przez Sejm ustawa istotnie może naruszać tak Konstytucję RP, jak i podstawowe regulacje UE oraz samą dyrektywę, którą ma implementować. Mając to na uwadze, w pierwszej części poniższych uwag przedstawiam zakres ograniczeń wprowadzany ustawą, który nie znajduje uzasadnienia i przynosi skutek przeciwny niż cele”

Cała opinia: http://ww2.senat.pl/k7/dok/opinia/2011/op60911.pdf

Co zrobią dziś Senatorowie? Czy ktokolwiek zajrzy do opinii?

______________________________

Jednak po zmianach porządku obrad rozpatrzenie pierwszego punktu odnośnie ustawy o dostępienie informacji publicznej przesunięto na 27 pozycję. Senatorowie zatem zajmą się tym dopiero w środę 14 września 2011 r. Czekamy na wyniki pracy Senatu.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.