Logo Logo Menu
Zamknij

Glosa do wyroku Sądu Najwyższego z 8 listopada 2012 r.

Prezentujemy omówienie wyroku Sądu Najwyższego z dnia 8 listopada 2012 r. (I CSK 190/12), w którym stwierdzono, że udostępnieniu podlegają dane osób, z którymi podmioty administracji publicznej zawarły umowy cywilno-prawne.

Autorem glosy jest dr Grzegorz Sibiga, a tekst ukazał się w numerze 8/2013 Monitora Prawniczego. Dziękujemy autorowi oraz wydawnictwu C.H. Beck za możliwość udostępnienia tego tego tekstu na naszych stronach. Wyrok Sądu Najwyższego był już prezentowany na łamach naszego portalu. Stowarzyszenie Sieć Obywatelska – Watchdog Polska zaangażowało się w pomoc radnemu, który doprowadził do tego niezmiernie istotnego dla jawności finansów publicznych rozstrzygnięcia. Wyrok był inspiracją dla innych obywateli i dziennikarzy w działaniach na rzecz ujawnienia treści umów w innych miejscowościach. Prezentowany tekst dr Sibigi odnosi się w szczególności do relacji pomiędzy dostępem do informacji publicznej, a ochroną prawa do prywatności. Treść glosy znajduje się poniżej:

dr Grzegorz Sibiga. Ujawnienie imion i nazwisk osób zawierających umowy cywilnoprawne z jednostką samorządu terytorialnego Monitor Prawniczy nr 8/2013. C.H. Beck.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.