Logo Logo Menu
Zamknij

Jawne lubelskie

Lubelski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego udostępniły rejestry umów.

W ramach kampanii „Jawność sprzyja” zwróciliśmy się do Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego z pytaniem czy w urzędach prowadzone są Centralne Rejestry Umów. Zwróciliśmy się również o ich udostępnienie. W obu przypadkach rejestry prowadzone są w formie elektronicznej i zostały niezwłocznie udostępnione.

Należy docenić również wyjaśnienia, jakich udzielił nam 28 maja 2014 r. rzecznik Wojewody Lubelskiego. Rzecznik stwierdził, że nie było żadnej wątpliwości, że należy udostępnić rejestr w pełni. Są to dane publiczne, które są dostępne dla każdego mieszkańca, także absolutnie wszystkie te informacje zawarte w rejestrach każdy może poznać. Powinnością urzędu jest udostępnianie informacji publicznej i tego będziemy się trzymać. Urząd Wojewódzki jest instytucją otwartą dla mieszkańców. Co więcej jak podkreślił rzecznik Wojewody urząd nie miał prawa tych umów nie udostępnić.

Rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Beata Górka Rzecznik stwierdziła: Bardzo nam zależy zarówno na polityce jakości, jak też na jawności wszystkich urzędowych procedur. Uważamy, że jest to pierwszy krok na drodze do poprawy jakości życia społecznego w ogóle. Administracja samorządowa jest finansowana z pieniędzy podatników i mają oni prawo wiedzieć, czy ich pieniądze wydawane są w sposób racjonalny, uczciwy i gospodarny.

Zapraszamy do lektury i analizowania rejestrów!

REJESTRY UMÓW LUBELSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO – pliki pdf.

REJESTRY UMÓW URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.