Logo Logo Menu
Zamknij

Raport Komisji Europejskiej o praworządności

Na 13 lipca 2022 roku Komisja Europejska zapowiedziała publikację raportu podsumowującego stan praworządności w krajach członkowskich w 2021 roku.

Raport to element unijnego mechanizmu praworządności. To już trzeci rok, kiedy jest publikowany. Po raz pierwszy mają się w nim pojawić rekomendacje dla krajów członkowskich.
W 2022 roku, we współpracy między Fundacją im. Stefana Batorego, Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Instytutem Spraw Publicznych, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych i Siecią Obywatelską Watchdog Polska przygotowaliśmy wkład do raportu.
13 lipca o 15.00* zapraszamy na spotkanie on-line, w trakcie którego podzielimy się naszą opinią na temat raportu Komisji Europejskiej i zawartych w nim rekomendacji (link do wydarzenia na FB). Głos zabiorą:
• Katarzyna Batko-Tołuć w imieniu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska
• Krzysztof Izdebski w imieniu Fundacji im. Stefana Batorego
• Filip Pazderski w imieniu Instytutu Spraw Publicznych
• Małgorzata Szuleka w imieniu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
*Termin i godzina spotkania mogą ulec zmianie w zależności od godziny publikacji raportu przez Komisję Europejską.
Spotkanie będzie transmitowane na FB.

—–

Działania podejmujemy m. in. w ramach projektu realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.