Logo Logo Menu
Zamknij

Skarga SLLGO na brak nadzoru nad Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu

Nasza ciekawość zaczęła się od tego, iż na jednen z wniosków o udostępnienie informacji publicznej została wyznaczona opłata w wysokości ponad 9000 zł. Na koszty te składa się skanowanie jednej strony tylko za 2 zł i tylko 20 gr na przesłanie strony drogą elektroniczną. Wydawać się może, że tak wyliczone opłaty nie mogą mieć miejsca, a jednak – szczegóły procedury używanej do obliczania opłat w Centrum Kultury w Tłuszczu znajdują się na stronie tej instytucji (http://www.cktluszcz.pl/infopub.html).

Polecamy:

Przypominamy artykuł o opłatach za dostęp do informacji publicznej

Dlatego też złożyliśmy skargę w trybie art. 227 Kpa na Burmistrza, że nie ma należytego nadzoru nad działalności Centrum Kultury w zakresie wyznaczenia cennika za udostępnienie informacji publicznej oraz brak BIP w tej instytucji.

A tu miła niespodzianka – Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu po złożeniu naszej skargi wskazało kto jest winny braku BIPu i to od 1992 roku (obowiązek był od 1 czerwca 2003 r.)  oraz poinformowało, że zmierza do stworzenia BIPu. Dobrze, że instytucja wykonująca zadania publiczne, finansowe z publicznych pieniędzy wie, że nie wykonuje prawa i zamierza to zmienić.

Szkoda, że tak szybko nie nastąpiła zmiana odnośnie pobierania opłat, co przy nieprowadzeniu BIPu w rzeczywistości jest działaniem utrudniającym dostęp do informacji publicznej.

Czekamy na rozstrzygnięcie naszej skargi przez Radę Miejską w Tłuszczu.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.