Logo Logo Menu
Zamknij

Spotkanie u Premiera RP

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich otrzymało zaproszenie. Wybieramy się.

Dla nas sprawa granic informacji jest jasna: Reguluje ją Konstytucja RP w artykule 61 – w zdaniu Obywatel ma dostęp do informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Pisaliśmy już o tym.

Druga kontrowersyjna dla nas sprawa to uczestniczenie w spotkaniach, na które nabór jest zamknięty i oparty na niejasnych zasadach. Takie robocze spotkania na pewno są ważnym elementem budowania dialogu władzy z obywatelami czy organizacjami obywatelskimi, niepokoi nas jednak ich zamknięty charakter. Będziemy postulowali aby został stworzony system informowania o możliwości spotkania się z Premierem RP czy z jego Ministrami otwarty dla wszystkich, którzy się zgłoszą. To nie nadmiar biurokracji, a dbanie o różne głosy, których Premier RP i Ministrowie nie usłyszą jeśli nadal z jednym środowiskiem będą dyskutować całą gamę spraw, które łączą się ze sobą, ale jednak są różne i wymagają różnych doświadczeń. I relacje on-line nic nie zmienią, ponieważ ci, których nie ma na tych spotkaniach nie zabiorą głosu. I nie mówimy tu o SLLGO – bo my zaproszenia bardziej lub mniej formalnie otrzymywaliśmy.

Mamy nadzieję, że w ramach wzajemnego edukowania się strony rządowej i pozarządowej uda się wypracować takie zasady, które stworzą otwarty i działający system. 

SPOTKANIE ZOSTAŁO ODWOŁANE Z POWODU ROZPATRYWANIA PROJEKTU NOWELIZACJI USTAWY O DOSTĘPIE DO INFORMACJI PUBLICZNEJ W TYM SAMYM CZASIE.

 

 

 

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.