Logo Logo Menu
Zamknij

Sprawa udostępnienia budżetu przez PZPN wraca do prokuratury

7 stycznia 2014 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu dochodzenia w sprawie o nieudostępnienia przez PZPN budżetu.

Dokumenty i informacje w tej sprawie publikowaliśmy w artykule Kotek, myszka, PZPN i prokurator. Postanowieniem z 23 września 2013 r., sygn. akt 5 Ds. 602/13 Prokuratora Rejonowa umorzyła dochodzenie w tej sprawie uznając, że PZPN mimo otrzymywania dotacji publicznych nie jest podmiotem zobowiązanym.

Od tego postanowienia złożyliśmy zażalenie, które zostało przez Sąd Rejonowy uwzględnione – postanowienie Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy z 7 stycznia 2014 r., sygn. akt III Kp 1470/13. Uzasadnienie postanowienia Sądy Rejonowego nie napawa optymizmem, jednak nawet jeżeli prokuratura nie skieruje sama aktu oskarżenia to my zdecydujemy się na wniesienie subsydialnego aktu oskarżenia. Podobnie było w sprawie, które pomagaliśmy przeciwko Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Kłodzku – więcej informacji w artykule Wyrok za nieudostępnianie informacji publiczne.https://informacjapubliczna.org/aktualnosci/wyrok-za-nieudostepnianie-informacji-publicznej/

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.