Logo Logo Menu
Zamknij

Ustalenia Ministra Zdrowia i NFZ z Porozumieniem Zielonogórskim są jawne

Wynik negocjacji pomiędzy ministrem Bartoszem Arłukowiczem a Porozumieniem Zielonogórskim został ujawniony dzięki interwencji Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Po podpisaniu 7 stycznia 2015 porozumienia między ministrem zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim (PZ) negocjator PZ, dr Marek Twardowski oznajmił, że treść dokumentu „zostaje tylko do wiadomości obu stron.”

W zaistniałej sytuacji złożyliśmy do Ministerstwa Zdrowia następujący wniosek:

Wnosimy o udostępnienie notatek, protokołów, dokumentów, nagrań (jeżeli zostały wykonane), które powstały podczas spotkania i dotyczą jego przebiegu oraz ustaleń, o którego efektach informacja zawarta jest pod tym linkiem: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17218025,PZ__Porozumienie_pozostanie_do_wiadomosci_naszej_i.html#MT

W odpowiedzi na nasz wniosek treść porozumienia została udostępniona przez ministerstwo. Teraz skierujemy sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego o ujawnienie nagrań, które zostały sporządzone podczas negocjacji.

Poniżej zamieszczamy treść porozumienia miedzy Ministerstwem Zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim oraz odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na nasz wniosek.

Treść porozumienia w pliku pdf.

I pełna odpowiedź Ministra Zdrowia:

Teraz skierujemy sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o ujawnienie nagrań, które zostały sporządzone podczas negocjacji.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.