Logo Logo Menu
Zamknij

DIP na co dzień – kontakt z lokalnymi władzami

Czy Wasz prezydent/burmistrz/wójt oraz radni pamiętają, że pełnią służbę publiczną i pracują dla dobra obywatelek i obywateli, a nie odwrotnie? Chcielibyśmy poszukać przykładów działań lokalnych władz, które ułatwiają wzajemny kontakt oraz aktywnie informują mieszkanki i mieszkańców o swojej pracy.

Naszym zdaniem dobrymi praktykami w tym zakresie są:

  • W gminie Nidzica nie tylko radni, ale również sołtysi posiadają skrzynki elektroniczne, za pomocą których mieszkanki i mieszkańcy mogą się z nimi kontaktować. Adresy podane są na stronie internetowej gminy. Skrzynki mailowe sołectw.
  • Na stronie internetowej gminy Pomiechówek publikowane są pytania zadawane wójtowi przez mieszkańców wraz z udzielanymi odpowiedziami. Informacja o możliwości zadania pytania oraz zapoznaniu się z innymi pytaniami i odpowiedziami znajduje się na stronie głównej urzędu w widocznym miejscu. Strona gminy Pomiechówek.
  • Sołtys sołectwa Brodzica osobiście wysyła smsy do zainteresowanych mieszkanek i mieszkańców wsi o zebraniach wiejskich, spotkaniach Koła Gospodyń Wiejskich i innych ważnych wydarzeniach. Zapotrzebowanie na takie działanie informacyjne zostało zgłoszone na jednym z zebrań wiejskich. Strona sołectwa Brodzica.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.