Logo Logo Menu
Zamknij

DIP na co dzień – otwarty urząd

 

Urząd może wyjść do obywatelki i obywatela m. in. dosłownie wychodząc z własnej siedziby, reorganizując tą siedzibę lub wykorzystując nowe technologie. Oto kilka przykładów:

  • Urząd miasta w Nidzicy zapewnia dostęp do komputera, Internetu oraz aktów prawnych w formie elektronicznej w biurze obsługi interesanta znajdującym się na parterze urzędu.
  • Prezydent Rzeszowa utworzył punkt informacyjny urzędu w hipermarkecie – miejscu, do którego przychodzą mieszkańcy, aby realizować swoje codzienne potrzeby.
  • Urząd miasta Rydułtowy przeniósł najczęściej odwiedzane przez mieszkanki i mieszkańców komórki organizacyjne (geodezja, architektura, ewidencja ludności, działalność gospodarcza) z najwyższego piętra na parter budynku oraz uruchomił Biuro Obsługi Mieszkańców, w którym udostępniono komputer z dostępem do aktów prawnych.
  • Gmina Pawłowice (powiat pszczyński) prowadzi serwis sms, za pośrednictwem którego przekazuje zainteresowanym osobom m. in. informacje urzędowe.
  • Urząd miasta Poznania proponuje osobom niesłyszącym  i mającym trudności w komunikowaniu się pomoc tłumacza języka migowego w załatwianiu spraw urzędowych.

 

 

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.