Logo Logo Menu
Zamknij

Listy rankingowe FIO w wersji elektronicznej MPiPS przysłało po 15 dniach

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich (Sieć Obywatelska Watchdog Polska) otrzymało elektroniczne wersje list projektów, które dotarły do etapu oceny merytorycznej w konkursie FIO 2007.

Zgodnie z Artykułem 13 Ustawy o dostępie do informacji publicznej, listy przysłano na nasze konto internetowe po złożeniu stosownego wniosku. Ustawa mówi, że udostępnienie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. My otrzymaliśmy dokumentację po 15 dniach! Mamy nadzieję, że aktywne korzystanie organizacji obywatelskich z wolności informacji pewnego dnia doprowadzi do funkcjonowania zapisu o udzielaniu informacji bez zbędnej zwłoki.

Poniżej zamieszczamy otrzymane dokumenty:

Lista pierwsza zawiera wnioski ocenione pozytywnie przez dwóch ekspertów, ułożone w kolejności zdobytych punktów.

Pobierz listę pierwszą  pdf

Lista druga, składa się z wniosków ocenionych negatywnie przez ekspertów. Co to oznacza? Odwołując się do dokumentu Zasady przyznawania i rozliczania dotacji w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w roku 2007, są to wnioski którym dwaj eksperci przyznali poniżej 50% punktów w obszarze Merytoryczna zawartość projektu lub Budżet, ewentualnie poniżej 40% punktów w obszarze Zasoby osobowe i rzeczowe.

Pobierz listę drugą pdf

Ostatnia lista zawiera zaledwie cztery wnioski, w których odkryto błędy formalne na etapie oceny merytorycznej.

Pobierz listę ostatnią pdf

Przypominamy, że każdy ma prawo zwrócić się w trybie przewidzianym w Ustawie o dokumenty, które związane są z wydatkowaniem pieniędzy publicznych pochodzących z naszych podatków.

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.