Logo Logo Menu
Zamknij

PZPN nie przesłał do sądu skargi mimo 12 tys. grzywny

NSA podtrzymał  grzywnę dla PZPN, bowiem ten nie chciał przekazać skargi. Kara jednak nie działa na związek piłkarski mobilizująco i dalej tkwi w bezczynność.

Dlatego złożyliśmy wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o wydanie wyroku na podstawie dokumentów jakie my przekazaliśmy.  Sąd może zastosować taką procedurę w przypadku jak skarga nie została przekazana mimo wymierzenia grzywny.

Widzieliśmy już sporo różnych działań zmierzających do przedłużania procedury, aby czegoś nie ujawnić, jednak postawa PZPN jest wyjątkowa.  Teraz pozostaje czekać na reakcję sądu.  Napiszemy jak będzie znany termin rozprawy.

O postępowaniu w sprawie jawności budżetu PZPN pisaliśmy:

A w grudniu 2012 roku udało się PZPN wynaleźć nowy sposób na nieujawnianie budżetu. Tym razem tłumaczą, że mogą ujawnić tylko tę część, która jest finansowania ze środków publicznych. Szkoda, że ustawowy monopol na prowadzenie ogólnopolskiego związku sportowego nie stanowi dla PZPN dostatecznego uzasadnienia dla którego jego działalność i budżet mają być jawne.

Przypomnijmy jak brzmi fragment Artykułu 61 KonstytucjiPrawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.

Jakie zadania wykonuje podmiot, któremu państwo na poziomie ustawy przyznaje monopol?

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.