Logo Logo Menu
Zamknij

Ustawa o dostępie do informacji publicznej znowelizowana

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał 27 listopada 2013  r. nowelizację ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zmiany mają na celu wprowadzenie prawnych możliwości funkcjonowania Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji oraz Centralnego Repozytorium Informacji Publicznych.

O nowelizacji pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Przepisy znowelizowanej ustawy umocowały funkcjonowanie Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej, który umożliwia budowanie przez podmioty zobowiązane (ale tylko te, które są podmiotami publicznymi) stron Biuletynów Informacji Publicznej, w oparciu o rozwiązania techniczne Systemu. Centralne Repozytorium Informacji Publicznej ma z kolei na celu uruchomienie portalu, w którym publikowane będą informacje stanowiące tzw. zasób informacyjny bądź odnośniki do nich. Dane będą udostępniane w wersji „surowej” czyli takiej, która umożliwi dokonywanie różnych operacji (zestawienia, analizy).

Przepisy wchodzą w życie 10 marca 2014 r. Ujednoliconą wersję ustawy można znaleźć w Internetowym Systemie Informacji Prawnej

 

 

Chcesz, aby Twoje prawa były chronione, a politycy mądrze wydawali Twoje pieniądze?

Wspieraj nas lub włącz się w nasze działania

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Przed wysłaniem komentarza przeczytaj "Zasady dodawania i publikowania komentarzy".

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.